ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini aldım. 1990 yılından beri öğretim üyesi olarak akademik hayatın içerisindeyim. ODTÜ, Atılım Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitelerinde çalıştım, çalışmaktayım.

Lise öğrencileri için Bilgisayar Olimpiyat takım lider yardımcılığı yaptım. Çok sayıda Tübitak, Avrupa Birliği Araştırma Geliştirme projelerinde çalıştım, hakemlik yaptım. Çok sayıda yüksek lisans öğrencilerine ve doktora öğrencisine danışmanlık yaptım. Çeşitli firmalara mentörlük ve danışmanlık yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Eğitimle ve gençlerle hep iç içeyim. Tatlı Kareler danışmanlık ve Organizasyon firmasının kurucusuyum. 1998’den bir çok eğitim alarak kendimi farklı açılardan destekledim: Kuraldışı, Atölye Tempo Etkili iletişim, Şiddetsiz İletişim, Bizden Bire Kişisel Gelişim Merkezindeki tüm eğitimler, Vipasana, Labirent, Hürriyet Kalalı Şamanizm, Cem Şen Eğitimleri, İnsanın Pinkodu eğitimlerini aldım. En son olarak da ICF Koçluk sertifikası alarak eğitim koçluğu yapmaktayım. Kartezyen Danışmanlık ve Koçluk firma kurucusuyum.


Hayatta başarının sırrı; fırsat size geldiğinde hazırlıklı olmaktır.


Benjamin Disraeli

Nuray Akmeriç profesyonel iş deneyimini, büyük çoğunluğu yönetim pozisyonlarında olmak üzere, Bilgi Teknolojisi sektöründe kazanmıştır.

2000-2009 yılları arasında SAS Institute Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapan Akmeriç, daha önce Software AG Türkiye'de ve Sabancı Holding-IBM ortaklığı olan l-BİMSA'da yönetim kademelerinde görev yapmıştır. 2010 yılında, Bilgi Teknolojisi sektöründe çoğunluğu çok uluslu şirketlerde edindiği 28 yıllık iş deneyimine dayanarak Akmeriç Koçluk Danışmanlık Eğitim Hizmetleri’ni kurmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezun olan Akmeriç, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Ekonomi Hukuku dalında almıştır.

Sürekli öğrenmenin gücüne inanan Akmeriç, Üst Düzey Yönetici Kariyer Koçu (“Certified Executive Career Coach”) ve Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçu (“Organization and Relationship Systems Certified Coach-ORSCC”) sertifikalarına, Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in “Professional Certified Coach-PCC” akreditasyonuna sahiptir.

Akmeriç, 2005 yılında Dünya Gazetesi tarafından verilen "Sektörlerin En Başarılı Kadınları" ödülünü kazanmıştır. “Kariyer ve Kişisel Gelişim” üzerine yazdığı “Kariyerimde İkinci Bahar” -- ISBN 978-605-5236-16-8 -- adlı kitabı Ekim/2013’de yayınlanmıştır.